דלתות פנים בחירות

דלתות פנים, דלתות

לפעמים עושים החלטות באופן קליל, ללא מחשבה יתרה. ברם, יש מצבים בחיים, שלפני ביצוע ההחלטה, ראויה ההקדשה ההתחלתית של זמן ומחשבה ניכרים. זה בדיוק המצב כאשר מעוניינים בבחירה של דלתות פנים. יש לקחת בחשבון קודם כל שיקולים מעשיים. אלו צריכים להתכתב בהצלחה עם האווירה בבית שברצונכם לייצר. בשנים קודמות הייתה נהוגה הבחירה בדלתות פנים מעץ. ואילו כיום, מאידך, יש מנעד רב של בחירת חומרים לדלתות הפנים.

השיקול של סגנון העיצוב בטרם רכישה של דלתות פנים

בטרם תגמרו אומר על בחירה של דלתות פנים, קחו בחשבון את הסגנון הרצוי לכם בביתכם. מה מושך אתכם יותר? סגנון אומנותי, עיטורים, בוהמי, קווים מעוקלים, או לחלופין קווים ישרים, מודרני, וינטז', וכיוצא בזאת. החלטה שכזאת מצמצמת את האפשרויות, ומובילה אתכם היישר לבחירה של הסגנון שאליו הכי תתחברו. בשיקולים שלכם, עליכם להתכתב בהצלחה עם גודל המקום. כמו למשל – במידה ומדובר בחדר גדול כמו חדר שינה, ספות או מטבח , באפשרותכם לבצע סינרגיה עם טפטים נועזים, מה שלא ילך טוב עם חדר קטן מדי. במקרה שכזה עדיף טפט יותר סולידי, וכך נהנים אף מהצבעים הבולטים, והן מהסגנון העיצובי. המלצה שלנו – במידה והנראות הכללית של החדר מעוצבת באופן כבד למדי, הקפידו שדלת הפנים תהיה יותר קלאסית. אך במידה והנראות הכללית של החדר יותר פשוטה, כדאי ללכת על דלת פנים נועזת יותר.

בבחירת דלתות פנים יש להביא בחשבון את מיקום וגודל הדלתות

כאשר אתם מגיעים לשלב הבחירה של דלתות פנים, לא כל מידה בהכרח נכונה לכל חלל. בהמון חללים בביתכם לא קיימות מידות סטנדרטיות. לפיכך, התקנה של הדלת פנים, אשר מידותיה לא מתאימות לפתח, עשויה להוות בעיה כאשר רוצים לסגור אותה. הדברים הללו יהיו בעוכריכם לכשתרצו להביא לכדי תיקון של הבעיה, מה שכרוך בהוצאה כספית מיותרת ובבזבוז זמן משווע. אל לכם לעשות טעויות. הגיעו לחנות מומלצת, ותבקשו מצוות העובדים שלה הנחיות. תבקשו הדרכה כיצד מודדים נכון כל חלל שמיועד לדלת פנים. ביחד עם המומחים תגיעו לכדי החלטות פונקציונליות, כגון – רכישה של דלת פנים של הזזה, וכיוצא בזה.

מדוע כדאי לפני רכישת דלתות פנים לבחור בחומר הכי מתאים?

אולי היינו צריכים להתחיל את המאמר עם נושא הזה, אבל בחרנו לסיים עמו, בשל חשיבותו הרבה. נהוגה כיום בחירה של דלתות פנים לאחר שכבר כל האלמנטים לבית נבחרו, בקפידה, יש לומר. אבל מדובר בטעות בריש גלי. מהסיבה הפשוטה. דלת הפנים מייצרת בפניכם את ההצהרה האולטימטיבית, בהא' הידיעה! מכיוון שבוודאי אתם מעוניינים שכל הסגנון הייחודי שלכם יהיה בולט בכל רמ"ח איברי הבית שלכם, אל תשאירו את הבחירה של דלתות הפנים לשלבים הסופיים. תעבירו אותה לשלבים ההתחלתיים. כך תוודאו כי הכול יהיה בזרימה ובהומוגניות, ושום אלמנט לא יתנגש בעיצוב שבו בחרתם שלכם.